امامزادگان آقا سیدعباس و اسماعیل ـ رشت

/امامزادگان آقا سیدعباس و اسماعیل ـ رشت

امامزادگان آقا سیدعباس و اسماعیل ـ رشت

امامزادگان آقا سیدعباس و اسماعیل ـ رشت به اعتقاد اهالی ، از فرزندان امام موسی کاظم علیه السلام هستند و جزء یکی از جاذبه گردشگری رشت محسوب می شود .

آشنایی با بنا امامزادگان آقا سید عباس و اسماعیل – رشت

بقعه امامزادگان آقا سید اسماعیل و سید ابراهیم در شهر رشت ، محله ساغریسازان واقع شده است . بنا این ساختمان بقعه قدیمی و تاریخی بوده که در برف سنگین سال ۱۳۸۳ هجری شمسی تخریب و سپس بنائی به مساحت حدود ۷۰۰ متر مربع بازسازی شد . این بقعه دارای درب منبت کاری شده به تاریخ ۱۲۴۲ هجری قمری و محراب گچ بری و ضریح چوبی مشبک امامزاده مربوط به دوره قاجاریه است که تا کنون در این بقعه از آن ها حفظ و نگهداری شده است .

 

 

 

 

زیارت نامه امامزادگان آقا سید عباس و اسماعیل – رشت

اَلسَلامُ عَلَیکُم اَیُهَا السّادَةُ الاَزکِیاءُ، اَلطّاهِرونَ الاَولِیاءُ وَالدُّعاةُ الاَحفِیاءُ؛ اَشهَدُ اَنَّکُم قُلتُم حقَّا، وَنَطَقتُم حَقّاً وَصِدقاً وَدعَوتُم اِلی مَولایَ وَمَولاکُم، عَلانِیَةً وَسِرَّا، فازَ مُتَّبِعُکُم، وَنَجا مُصَدِّقُکُم، وَخَابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکُم، وَالمُتَخَلِفُ عَنکُم، اَشَهدوا لی بِهذِهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمعرِفَتِکُم وَطاعَتِکُم، وَتَصدیقِکُم وَاتَباعِکُم، وَالسَّلامُ عَلَیکُم یا سادَتی وَاَبناءَ ساداتی، اَنتُم بابُ اللهِ المُؤتی مِنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکُم زائراً، وَحاجاتی لَکُم مُستَودِعَةً، وَها اَنَا ذا اُستَودِعُکُم دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیم عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکُم وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر شما ای بزرگان پاک و مطهر و اولیاء الهی و ای دعوت کنندگانی که نهایت اکرام و الطاف و عنایات را روا داشتید، شهادت می دهم که شما به حق سخن گفته اید و راستگو بوده اید و به حق و راستی نطق نمودید و به سوی مولایم و مولایتان آشکارا و نهان دعوت کرده اید، رستگار و پیروز گشت کسی که شما را پیروی کرد و نجات یافت هر کسی که شما را تأیید کرد، ناامید و زیان دید آن که شما را دروغگو دانست. و آن که از شما روی گردانید،

شاهد گواهی من باشید تا این که از رستگاران باشم به واسطه شناخت و اطاعت و تصدیق شما و تبعیت از شما. سلام بر شما ای سروران من و فرزندان سروران من، شما درهای الهی هستید که مردم از آن درها وارد می شوند و از میان آن درها به سوی خدا می روند و شما درهایی هستید که از آن درها دینمان و احکام الهی را می گیریم. به زیارت شما آمده ام و حاجت ها و خواسته هایم را نزدتان به ودیعت نهاده ام، من اینک دین و امانتم را و عاقبت کارهایم را و تمامی آرزوهایم را تا پایان حیاتم و هنگام مرگم در نزد شما به ودیعت می نهم و سلام و رحمت و برکات خداوند بر شما باد.

آدرس امام زاده آقا سید عباس :

استان گیلان ـ شهر رشت، محله ساغریسازان
توسط | 2019-03-19T06:05:49-01:00 مارس 19th, 2019|جاذبه گردشگری رشت|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه